Integrácia Notifi Pixelu pre systém Joomla 3 0

Naposledy aktualizované dňa 29-09-2021 23:54:16 in Integrácia Notifi


Tento proces je pomerne jednoduchý, priamy a jeho dokončenie by nemalo trvať viac ako niekoľko minút.

Najprv začneme s tým, že už máte nainštalovanú webovú stránku Joomla! a vytvorený účet na Notifi a ste prihlásení do administrácie svojej stránky a do Notifi.

Ako na to

Na informačnom paneli Notifi nájdete všetky kampane, ktoré ste vytvorili. Teraz má každá kampaň tlačidlo na pravej strane (3 bodky). Kliknite na to a uvidíte tlačidlo „Nainštalovať Pixel“.

Teraz môžte vygenerovať kód Pixel po kliknutí na voľbu Nainštalovať Pixel. Vyberte ho a skopírujte ho. Je to iba jeden riadok kódu.


Tento Pixel nie je nič iné ako malý riadok kódu, ktorý musíte skopírovať a vložiť do kódu svojho webu. Pixel používame na zobrazenie vami vytvorených notifikácií na vašom webe.

Ak chcete nainštalovať Pixel na svoje webové stránky, musíte ho vložiť do hlavnej sekcie svojho webu. Toto je časť kódu vášho webu, ktorá začína úvodnou značkou head a končí záverečnou značkou head . Vy skopírujte váš kód a prejdite do FTP vášho webu, kde chcete zobrazovať notifikácie a nájdite súbor, v ktorom sa nachádzajú tagy .

Pre otvorenie súboru so zdrojovým kódom stránky použijeme ľubovoľného FTP klienta, v našom prípade je to Filezilla. V adresáry s Vašou stránkou si vyhľadáme adresár Templates a v ňom by sa mal nachádzať súbor index.php.V tomto súbore sa nachádza zjednodušene povedané hlavná časť zdrojového kódu vo formáte html vašej stránky.

Tento súbor otvoríme ľubovoľným editorom zdrojového kódu - napríklad PSPad.

Medzi tagy vložíme náš pixel, stránku uložíme. Na stránke - pokiaľ máme vytvorenú a aktívnu notifikáciu a kampaň stlačíme F5 - pre aktiváciu pixelu a zobrazenie notifikácie.

Ak máme všetko správne nastavené, tak sa notifikácia zobrazí tak, ako je tomu na obrázku vyššie.

Poznámka : Moderné šablóny umožňujú vo svojej správe vloženie javascriptu pomocou voľby v nastaveniach šablóny, preto rovnako môžte použiť aj túto možnosť.** Všetky časy sú odvodené na Europe/Bratislava časovom pásme